libelle temizlik robotu kullanımı

 

Libelle Temizlik Robotu

Dünyamızda hızla değişen teknolojik gelişmeler temizlik sistemlerine yeni boyutlar katıyor.
Bu yeni temizlik sistemi, sizin de temizlik anlayışınızı kökten değiştirecek.

Suyun muhteşem gücünü keşfeden yeni temizlik sistemleri, ISLAK TOZLAR UÇAMAZ MANTIĞI ile gerçek temizliği yakalamışlardır.

Tüm dünyanın kullandığı bu sistem artık Libelle ile Türkiye’de.

Eski sitemlerde kullanılan toz torbası ve benzeri filtreleme sistemleri yapılarından dolayı ortama tekrar tozu bırakma ve kısa sürede gözeneklerin tıkanması sebebi ile boşa enerji ve zaman kaybına yol acarken, su filtrasyonlu temizlik sistemleri %99 luk filtreleme oranı ile boşa enerji ve zaman kaybını engeller.

 

• Toz torbasız, su hazneli sistemiyle bütün toz ve kirleri su haznesinde toplar. 360° hava çıkışları ile suda yıkanmış, temiz havayı ortama yayar.

• Separatör dk. 26.500 devir ile dönerek hazneye gelen bütün tozları suya çarptırır.

• Hepa Filtre : Kirlerin, tozların yakalanmasında % 99 başarı sağlar.Suya yakalanmadan geçen 3 mikron veya daha büyük partikülleri tutar.

Derin Temizleme Aparatı : Halı kaplı yüzeylerde ve yataklarınızda ekstra temizlik gücü sağlar.

Halının tüylerini aralayarak endipteki tozları suyun içine hapseder ve halınız ilkgünkü görünümünü elde eder. Zamandan tasarruf edersiniz

 
1) TOZ AYIRICI 

Libelle temizlik robotu güclü yapan en büyük özelliği, çalıştığı sürede çok az enerji harcaması. Toz ayırıcının iç ve dış kısmında oluşan merkez-kaç kuvveti ile milyonlarca toz parçasını Suyun İçine Hapseder.


2) ÜÇ HüCRELi KAPALI MOTOR
Yüksek performanslı, üç bölümlü moturu küçük bir teknoloji harikasıdır. 850 W lık bir güç üretir (27.000 devir). Dış yüzeyi mükemmel bir izalosyan sağlarken motoru korur.Kendi Kendini Sogutma Sistemi Vardır. 
3) GiRDAP ODASI
Son aşamadaki bu minik oda, arındırılmış havanın dışarı çıktığı ve motorun hava aldığı kısımdır. 
4) SES iZOLE ODASI 
Güçlü motorun çalışma esnasında çıkardığı sesi hapsederek izole eden özel kısmı, elektronik cihazları ile dahada güçlendirilmiştir. 

5) SEPERATOR 
Motor performansını otomatik olarak düzenler. Motorun uzun süreli çalışmasını, performansını ve sesini düzenleyen özel bir sensör. Gelen pislikleri ayırır ayrıştırır. 

LİBELLE TEMİZLİK ROBOTUNUN EN ÖNEMLİ ÖZELLİĞİ ÇOK PRATİK OLMASIDIR. 

SAĞLIK 

Evimizdeki hava sagligimiz için cok önemlidir normalde insanlarin en fazla vakti evde gecer evde uyuruz evde kahvalti ederiz evde aksam yemegi yeriz ve tv nin karsinda zaman harcariz yani acikcasi hayatimizin yarisi evimizde gecer .yapilan arastirmya gore dogada yasiyan insan ile kapali ortamlarda yasiyan insan arsinda oldukca fazla omur farki oldugu ortaya cikiyor.simdi biz dogada yasiyamiyacagimiza gore evimizi dogalllastiralim bunu nasil yapariz insanlarin yasamasi icin üç maddeye ihtiyaci vardir 

iyi ve saglikli yiyecek 
içmek için temiz su 
temiz hava 
Bu maddelerin ikisini herzaman tamamliyoruz fakat 24 saat soludugumuz hava için hicbirsey yapmiyoruz iste Libelle temizlik robotu bunu bize yapiyor evimize yagmur yagdiriyor fakat hicbir yeri islatmiyor.. 

Geleneksel Elektrikli süpürgeler toz ve kirleri dagitirlar.ince tozlar toz torbalarinin gözeneklerinden geçerek havaya geri verirler.
insanlar bu toz tanelerini solurlar. Tozlar nefes borusudan geçerek akcigerlere ulasir ve ceperlerine yapisirlar. 
Alerjik kisiler bu tozlara karsi cok hassas olurlar ve basagrisi, bulanti gibi alerjik belirtilere maruz kalabilirler. 
Süpürme sirasinda etrafa bakteri kokusu yayilir. Genellikle insanlara elektrik süpürgesinden çikan kokunun toz kokusu oldugu söylenir. Oysaki toz kokusuzdur. Evinizin penceresinden gün isigi girerken milyonlarca toz görürsünüz. eger toz kokuyor olsa idi evinizde oturamazdiniz. 
Elektrik süpürgesinin içerisinde karanlik sicak ve pis bir ortam vardir. Bakteriler sicak, karanlik ve kirli ortamlarda hizla ürediklerinden, bu tür cihazlar bakterilerin yasayabilecekleri ortamlari yaratirlar ve bu bakteriler elektrik süpürgelerinin arkasindan hava vasitasi ile disari atilirlar. Burnunuza gelen koku bu bakterilerin kokusudur. 


Astım Alerji 


Allerjik hastalıklar, genetik özelliklerin çevresel faktörlerle birleşmesi ile ortaya çıkmaktadır. En önemli çevresel faktörler allerjenler, hava kirliliği ve sigara dumanına maruziyettir. 
Günümüzde allerjik şikayetleri kontrol altına alan birçok ilaç geliştirilmiştir. Ancak allerji tedavisi sadece ilaçlara bağımlı değildir. Allerjenlerden sakınmak ilaç tedavileri kadar önemlidir. Çünkü allerjik nezle ve allerjik astım gibi hastalıklarda şikayetlerini artıran en önemli faktör allerjenlerdir. 
Kuşkusuz tüm allerjenlerden korunmak mümkün değildir. 
Bu nedenle allerjenden korunma denildiğinde, ilk akla gelen ev tozu içinde bulunan allerjenler olmalıdır. 
Ev tozunda pamuk ve diğer lifler, akarlar, ev hayvanı artıkları, bakteriler, çeşitli bitki ve böcek artıkları bulunmaktadır. 
Bunların içinde en önemli olanı ise ev tozu akarlarıdır. 
Akar allerjenlerinden korunmak mümkündür ! 
Akar allerjenleri kumaş gözeneklerinden geçebilir. Çarşaf ve yastık kılıflarımız özel anti-allerjik kumaşlardan yapılmamış ise, uyuduğumuz sürece yatağımızdaki akar allerjenleri solunum yollarımıza geçer. Özel yatak takımlarının kullanılması akar temasını önemli ölçüde azaltmaktadır. 
Yatakların zaman zaman havlandırılması ve yüksek vakumlu süpürgelerle temizlenmesi faydalıdır. Yataklar içinde biriken akarları ve her türlü ev tozu allerjenini temizleyen teknolojiler de geliştirilmiştir. 
Yastık kılıfı, çarşaf ve nevresimleri 55 ºC?nin üzerinde ısılarda yıkamak hem allerjenleri uzaklaştırır, hem de akarları öldürür. 
Halılar akarlar için en uygun barınma ve çoğalma ortamlarındandır. Yatak odasındaki halı mutlaka kaldırılmalıdır. Daha az toz tutan, kolay temizlenebilen ve yıkanabilen, yer örtüleri ya da sentetik yer döşemeleri tercih edilmelidir. 
İçi doldurulmuş ve tüylü oyuncaklar çocuk odalarından uzaklaştırılmalıdır. Giysiler elbise dolabında muhafaza edilmeli ve dolap kapakları kapalı tutulmalıdır. Kısaca yatak odaları toz tutan eşyalardan arındırılmalıdır. 


Kirli Hava 

Pekçok evde ve diger kapali alanlardaki hava disaridaki havadan cok daha zararli... fakat ne yazikki enerji tasarrufu pahasina bu kirli havayi icerde hapsedip disari ile temasini kesiyoruz. Evinizin icinde sizin farkinizda olmadan yasadiginiz canlilardan veya benim evimde asla olamaz dediginiz neler olabilir hic düsündünüzmü? iste size birkac örnek. 

Akarlar 
Güve 
Pire 
Kene 
Karinca 
Hayvan Tüyü 
Polen 
Küf Sporlari 
Böcek 
Deri Parcalari 
Sömenie Atiklari 
Sivrisinek 
Boya 
Plastik 
Kaucuk 
Naylon 
Tahta Parcaciklari 
Cam elyafi 
Sigara Dumani 
insan Artiklari vs.. 

Evinizi saglikli bir ortam haline getirmeniz ve tozlardan arindirmaniz icin tabii ki yapacaginiz tek sey temizlige daha cok zaman ayirmanizdir. Burada sizlere birkac önerimiz var: Toz bezlerini, paspaslari ve normal süpürgeleri tozlari dagittiklari icin kullanmayin, Temizlik sirasinda köselere daha kolay ulasabilmek icin mobilyalariniz odanin ortasina cikin ve nemli bir bezle mobilyalarinizi, kapilarinizi ve camlarinizi temizleyin. Alerjik kisilerin yatak odalari titizlikle temizlenmeli, sürekli olarak yerler, duvarlar, tavanlar yikanmali ve yatak temiz tutulmalidir. Eger alerjen cocuk ise, disariya temiz hava almasi icin yollanmalidir. Temizlik sirasinda da özellikle elektrikli süpürge kullanirken pencere acilmali ve oda havalandirilmalidir. Elektrikli süpürgeler ise ayri bir sorundur. Her ne kadar toz yok etmede etkili olarak bilinselerde pekcogu temizlenmekten ziyade kirletirler. Yerden aldiklari tozlarin büyük bir kismini toz torbasindan gecirdikten sonra havaya geri verirler. Disariya birakilan bu kücük toz zerreleri insan vucuduna girerek cigerelere yerlesirler. Bir evde kurulabilecek en iyi vakum sistemi ana gövde tarafindan tum tozlarin emilip toplanmasi ve bunlari direkt olarak disariye atilmamasi olacaktir. 


LİBELLE TEMİZLİK ROBOTU EVINIZIN HAVASINI DOĞADAKİ YAĞMUR GİBİ SU İLE TEMİZLER..

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !